• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halim.oztoprak.7
www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com
NÖBETÇİ ECZANELER
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.960233.0923
Euro35.750935.8941
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret75263

İyilikte Biriz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından İyilik Kitap Kafe için başvurusu yapılan ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2020/I kapsamında hibe desteği alan ‘İyilik Kitap Kafe’ projesinin açılışı 9 Nisan

İyilik Kitap Kafe’ Projesi muhteşem bir törenle açıldı

 

İyilikte Biriz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından İyilik Kitap Kafe için başvurusu yapılan ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2020/I kapsamında hibe desteği alan ‘İyilik Kitap Kafe’ projesinin açılışı 9 Nisan 2021 Cuma günü saat 14.30 'da Gürselpaşa Mahallesinde gerçekleşti.

 

Proje; İyilikte Biriz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Gençlik ve Spor  Bakanlığı destekleri kapsamında  yürütülecektir.

Projenin açılışına 64.Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı,AK Parti MKYK üyesi Fatma Güldemet Sarı,Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı,Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci,Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar,Adana İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Recep Kurtoğlu,Çukurova İlçe Emniyet Müdürü Özlem Şeker,Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri ve Malulleri Dernek Başkanı Emine Bilgen ve üyeleri,Türkiye Harp Malulü Gaziler ve Şehitler Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Mehmet Ali Bakır ve üyeleri,Oyuncu ve sanatçı Kemal Başar,İş adamları Ahmet Fatih Çiçek,Mehmet Tekin,Yaşar Aydın’ın yanı sıra, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ve gençler katıldı.

Açılış konuşması yapan İyilikte Biriz Dernek Başkanı Ayşegül Şingirik  Bakanlığın "Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1)" kapsamında destek sağlanan projenin 12 ay süreli olduğunu belirtti. Proje kapsamında gençler kafede hem kitap okuyacak, hem derslerini çalışabilecek hem de ücretsiz ikramlardan yararlanabilecek.

Projeyle 12-25 yaş arası en az 500 gence ‘İyilik Kitap Kafe’ ile ulaşmayı hedeflediklerini aktaran Başkan Şingirik, şöyle devam etti:

Gençlerin, ülkemizin değerli yazarlarının kitaplarını okuyarak, açılacak kurslarda eğitim görerek, alanında ihtisas sahibi kişilerle yapılacak söyleşilerle kendilerini geliştirme imkânı bulmalarına katkı sağlayacaktır." Proje kapsamında çeşitli sportif etkinliklerin de gerçekleştirileceğini vurgulayan Şingirik,  projeye destek verenlere teşekkür etti.

 

Projenin amaçları;

Gençleri sigara, alkol, teknoloji ve madde bağımlılığından uzak tutmak,

Kültürel birikimi yüksek, bilinçli gençlerin yetişmesini sağlamak,

İmkânı olmayan gençlere güvenli alanlar oluşturarak sosyalleşmelerine katkı sağlamaktır.

Proje faaliyetleri;

Okur-yazar buluşmaları,

Ney kursu,

Beden dili ve diksiyon eğitimi

Sportif faaliyetler (Badminton)

Ücretsiz çay, kahve ikramları.

 

 

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar konuşmasında; ‘’Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak belki bizi baktığınızda alanında sadece spor faaliyetleri ile ilgili bir birim olarak görebilirsiniz ama bizler gençlerimizin hem sportif faaliyetlerini, hem sosyal kültürel faaliyetlerini, hem üniversitedeki barınma olanaklarını, bunun yanında da toplum hayatına katılırken kaliteli birer birey olarak katılabilmeleri için bu gibi gençlerimizin veya sivil toplum kuruluşlarımızın desteklediği çalışma yaptığı projeleri destekliyoruz onlara da katkı sunuyoruz. Bu manada da çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. ilimizde şuan itibariyle yaklaşık onun üzerinde projeyi destekliyoruz. Önümüzde ki süreçte bu sayının artabilmesi ile ilgili olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızı gençlik merkezlerimiz aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Bu manada da başkanımızın ifade ettiği bu projede de Yüreğir Gençlik Merkezi ile birlikte İyilikte Biriz Derneği yürütmektedirler. Böyle ismi kadar güzel olan çalışmada bir arada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade eder İyilik Kitap Kafenin hayırlara vesile olmasını diliyorum’’ dedi.

 

 

 

64.Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı,AK Parti MKYK üyesi Fatma Güldemet Sarı konuşmasında ; “Şehri imar ederken neslin ihyasını ihmal etmememiz gerekiyor’ diyor Turgut Cansever. Şehrin imarı, neslin ihyası. Onun için neslin ihyası yönünde atılan her adım ülkeye kazandırılmış gençlerdir, çocuklardır. Bu tür kurumların, bu tür yapıların geliştirilmesi gerekiyor.

Gençliğin değerleriyle bezenerek geleceğe hazırlanması gerekiyor, ülkeye hazırlanması gerekiyor. Onun için başkanımızı kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Gençlerimize, gençliğimize hayırlı hizmetlere vesile olsun” dedi.

 

 

Yapılan konuşmaların ardından 64.Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı,AK Parti MKYK üyesi Fatma Güldemet Sarı, Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı,Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci,Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar İyilik Kitap Kafe’nin açılış kurdelesini kesti. Açılışın ardından  İyilik Kitap Kafe’yi gezen davetliler, dernek yetkililerinden merkezde yapılacak faaliyetler hakkında bilgi aldı.192 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın