• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halim.oztoprak.7
www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com
NÖBETÇİ ECZANELER
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.960233.0923
Euro35.750935.8941
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam100
Toplam Ziyaret75320

İçişleri Bakanlığımızca, salgının kontrol edilmesi amacıyla, 15 Nisan 2021 günü itibariyle ülke genelinde başlatılan Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim Faaliyetleri kapsamında Ceyhan İlçesinde de, Kaymakamlığın koordinesinde Emniyet, Jandarma ve Beled

Salgınla Mücadelede Yoğunlaştırılmış denetimler devam ediyor

 

İçişleri Bakanlığımızca, salgının kontrol edilmesi amacıyla, 15  Nisan 2021 günü itibariyle ülke genelinde başlatılan Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim Faaliyetleri kapsamında Ceyhan İlçesinde de, Kaymakamlığın koordinesinde Emniyet, Jandarma ve Belediye Zabıtası tarafından 24 saat esasına göre denetimlerler yapılıyor.

 

Öncelikle hafta içi 19.00-05.00 saatleri ile Cuma günü saat 19.00'da başlayıp Pazartesi saat 05.00'de bitecek şekilde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gün ve saatlerde tedbire uyulup uyulmadığı hususu başta olmak üzere işyerlerinin kapanma saatlerine ve tedbirlere uyup uymadıkları ile maske ve mesafe hususları yoğun olarak denetleniyor.

 

Denetimde görevli personel, salgından ve zararlarından tüm vatandaşlarımızı korumak ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için vatandaşlarımıza tedbirlere mutlak surette uymalarını hatırlatıyorlar, tedbire uymamakta ısrar edenlere ve muafiyetleri istismar edenlere de idari para cezası uyguluyorlar.

 

İlçemiz Kaymakamı Dr.Bayram Yılmaz da, 17 Nisan Cumartesi günü güvenlik birimlerinin kontrol noktalarını ziyaret ederek kontrollere nezaret etti ve görevli personele kolaylıklar ve başarılar diledi.

 

-Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonları sadece 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak bakkal, market ve kasaplara araç kullanılmadan gidilebileceğinden dışarıda ve bu işyerleri önünde hareket halinde olan araçlar kontrol edilmekte, muafiyet kapsamında olmayanlara ve tedbirleri ihlal edenlere idari para cezası uygulanmakta.

 

-Hafta sonu boyunca 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altı vatandaşlarımızın sokağa çıkma kısıtlaması olduğundan bu tedbire uymayanlara da idari para cezası uygulanmakta.

 

- Sokağa çıkma kısıtlaması olan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat edilen her araç kontrol edilmekte, seyahat izin belgesi olmayanlara idari para cezası uygulanmakta.

 

-17 Mayıs 2021 tarihine kadar kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, bilardo salonları, internet kafe ve salonlar, elektronik oyun yerleri,  güzellik salonları kapalı olacağından bu yerler yoğun olarak kontrol edilemekte olup tedbire uymayanlara idari para cezası uygulanacak.

 

-Sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için tüm işyerlerinin (istisna getirilenler hariç) hafta içi günlerde saat 18.00’de kapanmış olmaları gerekmektedir. 

 

-Hafta içi günlerde;  65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00­-14.00,  18 yaş altı gençler ve çocuklarımız ise 14.00­18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup bu saat aralıkları dışında sokağa çıkmamaları gerekmektedir. Hafta içi/hafta sonu ayrımı olmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımızın şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanmalarına müsaade edilmemektedir. 

 

­-Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlarımız (65 yaş ve  üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç) ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

 

Yoğunlaştırılmış dinamik denetim faaliyetleri, 24 saat esasına göre, Ceyhan İlçemizde de ikinci bir planlamaya kadar devam edecek.222 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın